Viskas, ką reikia žinoti ruošiantis implantacijai
16818
post-template-default,single,single-post,postid-16818,single-format-standard,vcwb,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

Viskas, ką reikia žinoti ruošiantis implantacijai

Viskas, ką reikia žinoti ruošiantis implantacijai

 

Apie dantų implantaciją kartais sklando labai daug mitų, kurie trukdo suprasti – kokia tai paslauga ir ar ji tikrai padeda susigrąžinti dantis. Norėdami Jums padėti suprasti kas yra, kam reikalinga ir kaip atliekama dantų implantacija – kalbamės su Extradent specialistais, kurie dalinasi savo patirtimi ir didžiausiomis pacientų baimėmis.

Dantų implantacija – būtina

Daugelis galvoja, kad praradus dantis juos būtina atkurti tik dėl estetinio niuanso. Tai nėra visiškai tiesa. Taip, estetika yra svarbi, tačiau greta jos reikia nepamiršti ir kitų svarbiu aspektų. “Praradus net ir vieną dantį kramtymas tampa komplikuotas, gali atsirasti įvairiausių sveikatos problemų, gali nukentėti antagonistiniai dantys“,- patirtimi dalinasi implantologai. Dantys vieni kitiems daro didelę įtaką, tad netekus vienų – genda kiti, todėl dantų implantavimas yra būtinas.

Galiausiai, praradus dantis ima irti žandikaulio kaulas, tad žmogui tampa ne tik sunku kramtyti, tačiau ir keičiasi jo veido forma, ji kur kas greičiau sensta. Taigi, estetine prasme implantuoti dantis būtina dėl poros priežasčių.

Dantų implantacijos galimybės

Anksčiau karaliavęs dantų protezavimas šiuo metu antroje vietoje, kadangi žmonės mieliau renkasi implantaciją. Kodėl? Implantavus dantis jie atrodys natūraliai, tarsi būtų tikri, taip pat, jie sustabdo kaulo nykimą, jie atrodo labai natūraliai. Jeigu dantų vainikėliai ir protezai puikiai išsprendžia estetinę problemą, tai implantacija visiškai atstoja natūralų dantį ir atlieka visas jam skirtas funkcijas. “Pacientai baiminasi, kad dantys gali neatrodyti natūraliai, tačiau ši baimė visiškai nepagrįsta. Peržiūrėkite pavyzdžius, neatskirsite kurie dantys implanuoti, o kurie tikri”.

Praradau dantis. Kokie tyrimai manęs laukia?

Praradus dantis siūlome kuo skubiau kreiptis į Extradent specialistus. Jie įvertinę Jūsų būklę pateiks tinkamiausią gydymo būdą. Iki galutinio tikslo dažniausiai tenka praeiti šiuos etapus:

  • Gydytojas, suprantama, apžiūri ir įvertina situaciją. Ne tik vietą, kur yra prarastas dantis arba dantys, tačiau ir greta esančių dantų būklę.
  • Sekančio žingsnio metu atliekama rentgeno nuotrauka, kuri padeda įvertinti paciento žandikaulio aukštį bei plotį.
  • Jeigu turimas paciento kaulas ya nepakankamas implantacijai – tokiu atveju atliekama ir kompiuterinė tomografija.

Jeigu kaulo neužtenka – tokiu atveju jį galima paimti iš kitos vietos.

Atlikus šiuos tyrimus supažindinama su implantacijos eiga ir tariamasi dėl tinkamiausio procedūros laiko. Visada stengiamasi rasti pacientui labiausiai tinkamą laiką.

Ar implantas – visam gyvenimui?

Apskritai – taip, tačiau implantas reikalauja lygiai tokios pačios priežiūros kaip ir natūralus dantis, tad jos neskyrus implantas gali tarnauti tikrai ne visą gyvenimą. Kas dažniausiai sukelia problemas? Pagrindinis dirgiklis yra bloga burnos higiena, kuri gali sukelti uždegimus. Taip pat implanto ilgaamžiškumą lemia ir jo kokybė, tad implantuoti dantis siūlome tik pas patikimus ir pripažintus implantologus.

Reguliariai lankykitės pas implantologą ir jis įvertinęs Jūsų implanto būklę pateiks tolimesnes jo priežiūros procedūras.