Vaikų dantukų priežiūra: kaip apsaugoti burnos ertmę?
16846
post-template-default,single,single-post,postid-16846,single-format-standard,vcwb,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

Vaikų dantukų priežiūra: kaip apsaugoti burnos ertmę?

Vaikų dantukų priežiūra: kaip apsaugoti burnos ertmę?

Nors tėveliai patys žino ir labai dažnai kartoja, kad sveika burnos ertmė prasideda nuo tinkamų įpročių, kurie turi būti ugdomi dar vaikystėje, deja, dažniausiai vaikai nėra mokomi tinkamai prižiūrėti savo dantukų. Bent jau ne taip intensyviai ir kruopščiai, kaip kad rekomenduoja odontologai.

Statistikos tyrimai atskleidžia, kad beveik 80 procentų vaikų, kurių amžius nuo 7 iki 8 metų, dantukai yra pažeisti ėduonies. Tai – vienas didžiausių skaičių Europoje ir akmuo krenta į tėvelių daržą.

Ar visada kalti tik tėveliai?

Negalima kaltinti tik tėvelių, kurie dažniausiai ir ugdo burnos priežiūros įpročius. Fiksuojama, kad apie 50 procentų dantukų tvirtumą lemia genetika, o prieš ją – nepakovosi. Visgi, net ir turėdamas gana silpno kaulo dantukus vaikas gali sėkmingai su jais užaugti ir su nuosavais dantukais sulaukti senatvės. Tai reiškia, kad pirmoje vietoje visada yra tinkamas higiena ir reguliarus apsilankymas pas specialistą.

Mokyklose dažniausiai taip pat aiškinama apie burnos priežiūrą, tačiau juk didžiausias autoritetas yra tėveliai, tad jie ir turėtų padėti svarbiausius burnos ir viso kūno higienos pagrindus.

Tinkami dantukų priežiūros niuansai

Vaikučiai dantukus turi prižiūrėti taip pat atsakingai kaip ir suaugusieji. Šiuo atveju nėra kažkokių ypatingų patarimų tik vaikams. Juolab, nesvarbu, ar vaikas vis dar džiaugiasi pieniniais dantukais, ar jau turi išsikalusius nuolatinius – priežiūra ta pati.

Kūdikiams verta naudoti specialius burnos ertmės valymo šepetėlius, kurie vėliau turi būti pakeičiami labai minkštais šepetėliais, kurie taip pat skirti vaikų dantukams. Dantis reikia valyti du kartus per dieną – ryte ir vakare.

Taip pat kasdieniniai priežiūrai rekomenduojama pastą, kuri turi kuo mažiau fluoro. Kuo natūralesnė – tuo geriau. Taip pat galima naudoti ir natūralius burnos skalavimo skysčius. Žinoma, tik tokiu atveju, kai vaikas pagurguliavęs skystį moka išspausti.

Galiausiai, vaikų dantukų priežiūra, kaip ir suaugusiųjų, neatsiejama nuo sveikos mitybos. Kuo ji sveikesnė – tuo vaiko dantukai bus gražesni ir sveikesni. Lygia taip pat ir visas kūnas bus laimingesnis. Ką svarbiausia riboti? Cukrų ir visus gaminius, kur jo yra dedama.

Apie silantų naudojimą

Dažnas odontologas rekomenduoja vaikučių dangtis padengti silantais, kurie padeda apsaugoti dantis nuo bakterijų bei angliavandenių, kurie ardo danties emalį. Medžiaga yra užliejama ant dantuko. Procedūra yra visiškai neskausminga, tačiau paskutiniais tyrimais – labai veiksminga ir rekomenduojama.

Dengti silantais dantukus galima vaikui, kurio amžius siekia apie 6 metus. Pakartotinė procedūra labai rekomenduojama paaugliui, kuomet jo sukandis jau yra pilnai susiformavęs.

Kadangi silantas metų eigoje paprasčiausiai nusivalo – rekomenduojama procedūrą kartoti kas dvejus metus.

Pirmas apsilankymas pas odontologą

Pirmasis apsilankymas pas odontologą daugeliui vaikučių yra tikras košmaras. Dažniausiai apie dantų gydytojus vaikučiai sužino kur kas anksčiau nei išsiruošiame nueiti. Tam įtaką daro ir TV, ir draugai, kurie anksčiau susipažįsta su šios sferos gydytojais.

Svarbiausia – nenuteikti vaikučio ir apie odontologą visą laiką kalbėti taip pat, kaip ir apie šeimos gydytoją. Nereikia jokių išskirtinių intonacija, geriausia sakyti vaikui, kad einama tik apžiūrai. Juk tai tiesa! Taip pat paskatinkite vaiką, pažadėkite, kad po apsilankymo jo laukia ledų porcija. Tačiau nepamirškite pridurti, kad kuo daugiau saldumynų – tuo apsilankymas pas gydytoją gali būti dažnesni.

Žinoma, raskite kliniką, kurioje specialistai moka elgtis su vaikais. Būtent tokia yra Extradent klinika, kuri kasdien aptarnauja dešimtis vaikučių.

Tinkami įpročiai – laimingas vaikas!