Protinius dantis verta šalinti ne visada. 5 niuansai, kurie parodo, jog laikas  - UAB Extradent
17157
post-template-default,single,single-post,postid-17157,single-format-standard,vcwb,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

Protinius dantis verta šalinti ne visada. 5 niuansai, kurie parodo, jog laikas 

Protinius dantis verta šalinti ne visada. 5 niuansai, kurie parodo, jog laikas 

Ar reikia šalinti protinius dantis? Nuomonių visada daug. Žinoma, negalima pateikti išvados, kuri apima visų žmonių situaciją. Tai yra – kinta burnos ertmės būklė, kinta sveikata, kinta ir kitos smulkmenos, kuris lemia protinių dantų šalinimo būtinybę. Arba kaip tik – nešalinimo.

Pateiksime 5 priežastis, kurios turėtų paskatinti plačiau domėtis savo dantų būkle ir nuspręsti – šalinti ar ne?

1. Skauda protinius dantis.

Žinoma, dantų skausmas dažniausiai signalizuoja, kad ne viskas su burnos ertmės sveikata yra gerai. ir nors pačiam žmogui nereikėtų darytis išvadų be apžiūros, tačiau tikėtina, kad dantų skausmo malšinimui bus reikalingas šalinimas: rovimas arba operacija.

Tiesa, kartais žmogui skauda visai ne protinius dantis, o tuos, kurie yra greta. Reikia tiksliai išsiaiškinti – kurie. Galiausiai, jokiu būdu nebandykite dantų namuose šalinti pats, kadangi tai ne tik kur kas skausmingiau, tačiau ir galima infekcija.

2. Dantenų patinimas.

Dantenų, greta protinių dantų, arba kitų, patinimas – rodo, kad yra infekcija. Ją galima pašalinti atlikus burnos higieną arba gali tekti imtis ryžtingesnių priemonių patinimui mažinti. Taip, tai gali būti požymis, kad reikia šalinti protinius dantis. Dėl visko, žinoma, reikia tartis su odontologu.

3. Netaisyklinga forma bei padėtis.

Žinoma, visi dantys yra svarbūs, tačiau galbūt galima būtų nedrąsiai sakyti, kad protiniai – kiek mažiau svarbūs. Tai reiškia, kad jeigu esant netinkamai danties formai bei augimo vietai jie pradeda kliudyti kitus dantis, kurie yra greta – visada pirmiausia yra bandoma išsaugoti krūminius.

Vėlgi, kiekviena situacija yra skirtinga, tačiau dažniausiai specialistai pasiūlo šį variantą.

4. Bloga, sudėtinga higiena.

Daugelis sutiks, kad protinių dantų higiena dažniausiai kur kas labiau varginanti nei kitų dantų. Ir nors šiuo metu galima įsigyti vieno danties šepetėlius, kitokius, kurie padeda pasiekti sunkiai prieinamas vietas, tačiau daugelių atvejų labiau apsimoka šalinti dantį nei du kartus per dieną skirti bent jau kelias minutes vieno danties valymui. O valyti – reikia. Kitu atveju gali kilti uždegimas.

5. Traumuojami skruostai.

Galiausiai, gana dažnai protinių dantų šalinimas reikalingas dėl to, kad dantys kaip nors žaloja skruostus iš vidaus. Nuolat atsirandančios žaizdos gali labai sunkiai gyti, žmogus dažnai jaučia skausmą, žinoma, tai apsunkina jo gyvenimą. Tokiu atveju dantų šalinimas – geriausias planas.

Dėl protinių dantų šalinimo visada reikia pasitarti su odontologu.