Faktai apie dantų implantavimą
16899
post-template-default,single,single-post,postid-16899,single-format-standard,vcwb,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

Faktai apie dantų implantavimą

Faktai apie dantų implantavimą

Dantų implantavimas yra pats patogiausias šypsenos susigrąžinimo būdas. Žinoma, jis būtinas ne tik dėl estetikos, tačiau ir siekiant išvengti žandikaulio irimo, užsitikrinti, kad maistas bus tinkamai sukramtomas, pavyks išvengti žarnyno problemų.

Tai, kad tokia paslauga egzistuoja – žino visi. Tačiau būtent smulkmenos dažniausiai lemia jos pasirinkimą. Aptarsime jas, supažindinsime su svarbiausiais niuansais ir tikime, kad nebefunkcionalius dantukus pakeisite naujais, tokiais, kurie savo išvaizda bei funkcionalumu nesiskiria nuo tikrų.

Implantacija prieš tūkstančius metų

Dantų implantavimas – tikrai nėra naujovė. Naujovė tik tai, kokios priemonės yra naudojamos darbui atlikti. Tačiau susigrąžinti prarastus dantis norėjo jau ir senovės egiptiečiai. Atkurti dantis buvo bandoma augalų, vario bei tauriųjų metalų pagalba. Žinoma, implantai buvo skirti tik aukštuomenei. Nors buvo gana grubus ir su jais dažniausiai kasdien skaudėdavo žandikaulį, visgi, tam tikra prasme padėjo laikinai sutvarkyti prarastų dantų problemas.

Inovatyvūs implantai

Patys pirmi mokslininkai, kurie bandė implantus iš augalų, kriauklių bei kitų negyvų žmonių dantų burnos – pakeisti kažkuo saugesniu gyveno XIX amžiuje. Tuomet ir buvo sukurtos pačios pirmosios platininės bei porcelianinės karūnėlės. Deja, sulaukta atmetimo reakcijos, tad tyrimai nebuvo labai sėkmingi. Visgi, prototipas kiek primena šiuolaikinį.

 JAV – implantavimo karalienė

Nors dantų implantavimo paslaugos yra populiarios visame pasaulyje, tačiau būtent JAV laimi kaip viena daugiausia implantų sunaudojančių šalių. Ar tai reiškia, kad amerikiečiai neprižiūri dantų ir todėl jie krenta? Galbūt. Tačiau labiau linkstama prie to, kad jų mityba – ypač prasta, tad nesulaukus garbaus amžiaus burnoje jau nėra daugumos dantų. Tokiu atveju implantacija tampa geriausia pagalba.

Savų dantų netekimo mastai – labai dideli

Atlikus tyrimus paaiškėjo, kad dažniausiai implantavimo priežastis yra traumos, kurių metu buvo netenkama nuosavų dantų. Taigi, prasta burnos higiena tikrai nėra vienintelė priežastis. Tačiau ji labai sparčiai didėja, procentaliai – baisu, kiek daug žmonių netenka dantų ankstyvame amžiuje. Galima tik pasidžiaugti, kad dantų implantavimas leidžia vėl plačiai šypsotis ir tuo pačiu džiaugtis lengvai sukramtomais patiekalais.

Implantacija populiarėja ir Lietuvoje

Statistika atskleidžia, kad lietuviai taip pat vis dažniau renkasi implantaciją. Tikrai ne tik jaunesnio amžiaus, tačiau dėl mažėjančių paslaugų kainų vyresnio amžiaus asmenys taip pat implantaciją renkasi vietoje protezavimo. Kodėl? Ne tik dėl tvirtumo bei ilgaamžiškumo, tačiau ir noro plačiai šypsotis, tačiau nepergyventi dėl savo išvaizdos. Juk dantų implantai suteikia galimybę džiaugtis nuostabia, natūralia šypsena.

Implantacija – ne visur

Nors vis daugiau žmonių renkasi implantaciją, tačiau tai tikrai nereiškia, kad ji yra daroma visose klinikose. Tikrai ne. Specialistas turi turėti reikalingą išsilavinimą, o klinika – tinkamą įrangą. Štai todėl bendradarbiaudami su klinika, kuri teikia implantavimo paslaugas galite jaustis ramus, kad joje dirba tik patys geriausi savo profesionalai.

Žinoma, jokiu būdu nebandykite paslaugų, kurios atliekamos namuose arba abejotinos kokybės vietose. Deja, taip galima visam gyvenimui susigadinti sveikatą.

NASA ir dantų implantavimo paslaugos

Turbūt nustebsite, tačiau tarp dantų implantavimo ir NASOS yra bendrų dalykų.  Titanas – medžiaga, kuri yra naudojama ne tik dantų implantavime, tačiau ir gaminant kosmoso erdvėlaivius. Įsivaizduokite, kokio tai tvirtumo medžiaga!