Dantų protezavimo nauda - UAB Extradent
16226
post-template-default,single,single-post,postid-16226,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

Dantų protezavimo nauda

  • Didesnis kramtymo efektyvumas.
  • Pagerėjusi estetinė išvaizda – galima drąsiai šypsotis atvira šypsena, neatrodo „sukritusios“ lūpos, mažiau raukšlelių aplink jas. Dantų protezai savo spalva, skaidrumu, dydžiu, forma yra labai panašūs į natūralius dantis.
  • Geresnės fonetinės galimybės – lengviau kalbėti, aiškiai ištariant žodžius.
  • Geresnė gyvenimo kokybė, didesnė socialinė integracija, kadangi galima drąsiau ir daugiau bendrauti su žmonėmis.
  • Didesnis pasitikėjimas savimi.

 

Pagrindiniai dantų protezų tipai:

Fiksuoti protezai (vainikėliai, daliniai vainikėliai ir tiltai) – fiksuojami prie likusių dantų, suteikia gerą estetinę išvaizdą, pagerina kramtymo efektyvumą.

Išimami daliniai protezai – skirti pacientams, kurie neteko kelių dantų kažkuriame dantų lanke (viršutiniame ar apatiniame). Šių protezų kaina yra santykinai mažesnė, estetinė išvaizda pakankamai gera, tačiau dėl mažesnio protezų stabilumo greičiau dėvisi žandikaulio kaulas.

Išimami pilni protezai – skirti pacientams, kurie netekę visų dantų, esančių apatiniame ar/ir viršutiniame dantų lanke. Išimami protezai gali būti fiksuojami ant implantų.

KLAUSIMAI GALVOJANTIEMS APIE PROTEZAVIMĄ

Kokie gali būti gaminami vainikėliai? Kada jų reikia?

Rekomenduojame bemetalės keramikos cirkonio oksido pagrindu arba metalodantŲ_protezavimo_nauda keramikos vainikėlius. Jų reikia, kai danties audinio dėl įvairių priežasčių yra likę mažai, o tai visuomet įvertinama ir aptariama konsultacijos su gydytoju metu ir parenkamas optimaliausias gydymo variantas.

Kas yra cirkonio oksido keramika? Kodėl mes ją siūlome?

Cirkonis, kaip metalas, yra vienas iš gausiausių elementų žemės plutoje, ir tai yra pagrindas cirkonio oksidui. Ši aukštos klasės protezavimo medžiaga buvo sėkmingai panaudota protezų dalims ir dirbtiniams sąnariams medicinoje per praėjusius dešimtmečius, ir dabar jau naudojama ir dantų protezams gaminti.

Ar tai tvirta ir patikima medžiaga?

Laboratoriniai testai atskleidė, kad cirkonio tiltai ir metaliniai keraminiai tiltai brangiojo metalo lydinio pagrindu turi tą patį atsparumą. Cirkonio oksido keramikos atsparumas lūžiui siekia net 1000 – 1300Mpa, tuo tarpu monokristalinės aliuminio oksido keramikos, taip vadinamos bemetalės keramikos, atsparumas lūžiams siekia tik apie 550 Mpa, todėl mes nesiūlome savo pacientams šios keramikos vainikėlių.

Cirkonio oksido keramika yra tikras išsigelbėjimas alergiškiems metalui žmonėms. Cirkonio keramikos skaidrumas ir estetika žymiai lenkia metalo keramiką, tačiau nėra peršviečiamas ir gali blokuoti metalinius kaiščius, labai tamsius dantis, pakeitusius spalvą dėl vartotų medikamentų ( pvz. tetraciklininiai dantys), negyvi ar dėmėti dantys.