Dantų protezai - nuostabiai ir sveikai šypsenai! - UAB Extradent
16927
post-template-default,single,single-post,postid-16927,single-format-standard,vcwb,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

Dantų protezai – nuostabiai ir sveikai šypsenai!

Dantų protezai – nuostabiai ir sveikai šypsenai!

Paskutiniais metais požiūris į dantų protezus labai pakito, kadangi jie tapo ne tik kur kas panašesni į tikrus dantis, tačiau taip pat ir kur kas funkcionalesni, žinoma, ilgiau tarnauja, nekelia jokio diskomforto. Ne veltui dantų protezavimo paslaugas dėl mažesnės kainos (lyginant su implantacija) – renkasi ne tik vyresnio amžiaus, tačiau ir jaunesni pacientai, kuriems iki 50 metų.

 

Dantų protezavimo nauda

 

Neturintiems dantų – būtinas protezavimas arba impantacija, kadangi netinkamas maisto sukratymas gali sukelti įvairias virškinimo ligas, galiausiai, yra žandikaulio kaulas.

Protezavimas pasiteisina, kadangi:

  1. Pasiekiamas didesnis kramtymo efektyvumas.
  2. Užtikrinama pagerėjusi estetinė išvaizda. Galima drąsiai šypsotis atvira šypsena, neatrodo „sukritusios“ lūpos, mažiau raukšlelių aplink jas. Dantų protezai savo spalva, skaidrumu, dydžiu, forma yra labai panašūs į natūralius dantis.
  3. Geresnės fonetinės galimybės. Lengviau kalbėti, aiškiai ištariant žodžius.
  4. Geresnė gyvenimo kokybė, didesnė socialinė integracija, kadangi galima drąsiau ir daugiau bendrauti su žmonėmis.
  5. Didesnis pasitikėjimas savimi.

 

Pagrindiniai dantų protezų tipai

 

Extradent klinikoje galite pasirinkti vieną iš kelių skirtingų protezų tipų.

Fiksuoti protezai (vainikėliai, daliniai vainikėliai ir tiltai) – fiksuojami prie likusių dantų, suteikia gerą estetinę išvaizdą, pagerina kramtymo efektyvumą.

Išimami daliniai protezai – skirti pacientams, kurie neteko kelių dantų kažkuriame dantų lanke (viršutiniame ar apatiniame). Šių protezų kaina yra santykinai mažesnė, estetinė išvaizda pakankamai gera, tačiau dėl mažesnio protezų stabilumo greičiau dėvisi žandikaulio kaulas.

Išimami pilni protezai – skirti pacientams, kurie netekę visų dantų, esančių apatiniame ar/ir viršutiniame dantų lanke. Išimami protezai gali būti fiksuojami ant implantų.

 

Kokie gali būti gaminami vainikėliai? 

 

Rekomenduojame bemetalės keramikos cirkonio oksido pagrindu arba metalo keramikos vainikėlius. Jų reikia, kai danties audinio dėl įvairių priežasčių yra likę mažai, o tai visuomet įvertinama ir aptariama konsultacijos su gydytoju metu ir parenkamas optimaliausias gydymo variantas.

 

Kas yra cirkonio oksido keramika? 

 

Cirkonis, kaip metalas, yra vienas iš gausiausių elementų žemės plutoje, ir tai yra pagrindas cirkonio oksidui. Ši aukštos klasės protezavimo medžiaga buvo sėkmingai panaudota protezų dalims ir dirbtiniams sąnariams medicinoje per praėjusius dešimtmečius, ir dabar jau naudojama ir dantų protezams gaminti.

 

Ar tai tvirta ir patikima medžiaga?

 

Laboratoriniai testai atskleidė, kad cirkonio tiltai ir metaliniai keraminiai tiltai brangiojo metalo lydinio pagrindu turi tą patį atsparumą. Cirkonio oksido keramikos atsparumas lūžiui siekia net 1000 – 1300Mpa, tuo tarpu monokristalinės aliuminio oksido keramikos, taip vadinamos bemetalės keramikos, atsparumas lūžiams siekia tik apie 550 Mpa, todėl mes nesiūlome savo pacientams šios keramikos vainikėlių.

Cirkonio oksido keramika yra tikras išsigelbėjimas alergiškiems metalui žmonėms. Cirkonio keramikos skaidrumas ir estetika žymiai lenkia metalo keramiką, tačiau nėra peršviečiamas ir gali blokuoti metalinius kaiščius, labai tamsius dantis, pakeitusius spalvą dėl vartotų medikamentų ( pvz. tetraciklininiai dantys), negyvi ar dėmėti dantys.