Dantų pastos pasirinkimas - UAB Extradent
17006
post-template-default,single,single-post,postid-17006,single-format-standard,vcwb,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

Dantų pastos pasirinkimas

Dantų pastos pasirinkimas

Platus dantų pastos pasirinkimas kelia klausimą – kuri yra geriausia. Būtent tai ir bandysime aptarti šiame straipsnyje. Žinoma, geriausia yra rinktis kartu su savo gydytoju, kuris geriausiai žino Jūsų burnos ertmės būklę, tad patars ir dėl priežiūros priemonių.

Dantų pastos detaliau gali būti klasifikuojamos:

  •         Higieninės, kurios yra naudojamos kasdien.
  •         Gydomosios, kurios naudojamos tam tikrai problemai šalinti (dažniausiai turi antibakterinių medžiagų).
  •         Profilaktinės, kurios padeda apsaugoti dantis nuo dažniausiai pasitaikančių problemų (pavyzdžiui, karieso).

 

Higieninėje dantų pastoje, kuri yra naudojama kiekvieną dieną, dažniausiai nėra gydomųjų medžiagų. Joje komponuojami pagrindiniai komponentai, kurie skirti apnašų šalinimui, gaivaus burnos kvapo suteikimui. Tačiau ji – negydo uždegimo, tad jam atsiradus reikalinga speciali pasta.

Gydomosiose yra veikliųjų medžiagų, kurios skirtos tam tikros problemos šalinimui. Detaliau jos gali būti klasifikuojamos pagal tai – kokios tai medžiagos. Dažniausiai pasižymi antibakterinėmis savybėmis, taip pat, antikorozinėmis, tokiomis, kurios gali sumažinti dantų jautrumą ir panašiai.

Galiausiai, minėjome ir profilaktines, kurios skirtos apsaugoti dantis nuo galimų problemų. Vienas svarbiausių jų komponentų yra fluoras, kuris gali kisti nuo 750 ppm iki 1500 ppm. Dėl pasirinkimo siūlome kreiptis į savo gydytoją, kuris paskirs tinkamiausią dantų pastą. Tiesa, nereikia ja piktnaudžiauti.

Kitas gana dažnai žmonėms kylantis klausimas yra susijęs su dantų pastos gamintojais. Ar visada geresnis pasirinkimas yra lietuvių gamintojo produktas? O gal kaip tik geriau rinktis užsienietišką variantą? Vieno atsakymo nėra, kadangi svarbiausia yra saugūs ingredientai, o ne valstybė, kurioje pasta pagaminta. Žinoma, žiūrėkite, kad ji atitiktų keliamus ES reikalavimus, tad jokiu būdu nepirkite pastos abejotinose internetiniuose skelbimų portaluose.

Vertinant abrazyvumą galima pastebėti, kad Vakarų Europoje pagamintos pastos yra kiek geresnės nei kurtos Rytų Europoje ar Azijoje, tačiau ir čia galima rasti išimčių. Tokios pastos skirtos ne tik geram valymui, tačiau ir teisingam emalio apsaugojimui.

Taip pat nepamirškite, kad ne visada aktyviai reklamuojami prekiniai vardai yra geriausias pasirinkimas. Investuojama į reklamą daug, tačiau realiai naudos mažai. Deja, tokių gaminių vis daugiau pasirodo rinkoje, tad nepasitikėkite tik reklama – tarkitės su savo odontologu.

Daugeliui kyla klausimas ir dėl balinančių pastų, kurios sužavi savo veiklumu. Žinoma, veiklumas veiklumui nelygus ir gana dažnai po ilgalaikio naudojimo pamatoma, kad, vėlgi, tai tik reklama. Balinanti dantų pasta yra gebi nuvalyti tik dalį ant dantų paviršiaus esančių pigmentinių dėmių, tad siekiantiems gero ir ilgalaikio efekto visada pasiūlomas dantų balinimas kapomis: klinikoje arba namuose. Išsibalinus dantis – specialias pastas dažniausiai siūloma naudoti kaip profilaktines priemones, kurios padeda palaikyti atnaujintą spalvą.

Kad ir kiek niuansų aptarėme, tačiau visi jie „veda“ link to, kad skiriantis paciento burnos ertmės būklei – kinta ir reikalinga pasta. Štai todėl pirmiausia rekomenduojama konsultacija ir tik paskui pastos pirkimas.