Dantų implantacijos ilgaamžiškumas - UAB Extradent
16784
post-template-default,single,single-post,postid-16784,single-format-standard,vcwb,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

Dantų implantacijos ilgaamžiškumas

Dantų implantacijos ilgaamžiškumas

Šiandien dauguma odontologijos klinikų siūlo dantų implantacijos procedūrą. Visi žada greitą ir nepriekaištingą rezultatą, dažnai nepaminėdami faktų apie garantijas ir ilgaamžiškumą. Apie tai, ką vertėtų žinoti kiekvienam, planuojančiam dantų implantacijos procedūrą, pasakoja ilgametę patirtį šioje srityje turintis gydytojas odontologas burnos chirurgas Gražvydas Omerca.

Koks dantų implantų tarnavimo laikotarpis?

Jeigu gydytojas procedūrą suplanavo ir atliko tinkamai, o pacientas sąžiningai laikėsi visų nurodymų, įsriegtas kokybiškas danties implantas gali tarnauti visą gyvenimą. Itin retais atvejais per pirmus tris mėnesius implantas gali neprigyti.

Dėl kokių priežasčių danties implantas gali neprigyti?

Nemažai pacientų yra įsitikinę, kad danties implanto prigijimas priklauso nuo to, kokio gamintojo dantų implantas yra įsriegtas. Tačiau tai nėra tiesa. Jei naudojama kokybiška implantų sistema, prigijimui didžiausios įtakos turi gydytojo kompetencija, paciento sveikatos būklė bei tinkamas pooperacinio režimo nurodymų laikymasis. Remiantis praktika, iš 100 įsriegtų implantų neprigija tik 1-2 implantai.

Ar prigijęs danties implantas gali lūžti?

Teoriškai įmanoma, tačiau mano praktikoje per daugiau nei dešimt metų to nėra buvę. Iš titano pagamintas kokybiškas danties implantas lūžti negali. Laikui bėgant susidėvėti gali tik protezas, matoma danties dalis pritvirtinta prie implanto. Protezą, esant būtinybei, nesudėtingai galima pakeisti nauju.

Kokios garantijos suteikiamos dantų implantams?

Garantinį laikotarpį nustato ne procedūrą atliekantis gydytojas, o dantų implantus gaminanti įmonė. Gamintojas įvertinęs produkto kokybinius kriterijus bei klinikinius rezultatus, apibrėžia garantinio laikotarpio trukmę. Praktikoje naudoju dantų implantus, kuriems suteikiama viso gyvenimo garantija. Jei danties implantas neprigyja, jį nemokamai pakeičiame nauju.

Kaip tinkamai prižiūrėti implantuotus dantis?

Norint kuo ilgiau išsaugoti gražią ir sveiką šypseną, dantų implantais, kaip ir nuosavais dantimis, privalu rūpintis. Ir tam tikrai nereikia ypatingų priemonių ar pastangų: bent du kartus per dieną dantys turėtų būti valomi įprasta pasta, šepetėliu ir tarpdančių siūlu. Priklausomai nuo burnos būklės 2–4 kartus per metus patariama atlikti profesionalią burnos higienos procedūrą. Kartą per metus burnos būklę turėtų įvertinti odontologas.