Dantenų kraujavimo priežastys ir gydymo būdai - UAB Extradent
17129
post-template-default,single,single-post,postid-17129,single-format-standard,vcwb,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

Dantenų kraujavimo priežastys ir gydymo būdai

Dantenų kraujavimo priežastys ir gydymo būdai

Statistika atskleidžia, kad lietuviai gana prastai rūpinasi savo dantimis. Tiek suaugusieji, kurie jiems skiria per mažai dėmesio, tiek vaikai, kurie dažniausiai negauna sektino pavyzdžio. Mažos burnos ertmės problemos galiausiai vista labai didelėmis ir dantų gydymas ne tik daug kainuoja, tačiau dažnai pareikalauja traukti esamus dantukus ir keisti juos implantais.

Dažnai pats pirmas signalas, kad Jūsų dantys yra netinkamai prižiūrimi – kraujuojančios dantenos. Būtent šią problemą ir jos naikinimo būdus aptarsime šiame straipsnyje.

Dažniausios dantų kraujavimo priežastys

Žinoma, tiksliausias priežastis gali nusakyti specialistas po apžiūros. Visgi, užbėgdami už akių pateikiame sąrašą priežasčių, kurios dažniausiai iššaukia nemalonaus skonio bei kvapo atsiradimą burnos ertmėje.

  •         Retas pagalvoja ir žino, kad vitamino B12 trūkumas gali sukelti dantenų kraujavimą. Šis vitaminas reikalingas ne tik burnos ertmei, tačiau ir visam organizmui, tad atlikus tyrimus ir sužinojus, kad jo trūksta – siūlome papildyti atsargas.
  •         Žinoma, netinkama burnos ertmės priežiūra yra bene dažniausia dantenų kraujavimo priežastis. Svarbiausia dantis ne tik valyti, tačiau ir valyti juos tinkamai. Du kartus per dieną, su geromis burnos ertmės priežiūros priemonėmis, porą minučių ir pasiekiant tas vietas, kurios sunkiai pasiekiamos.
  •         Dantų akmenys rodo, kad burnos ertme yra netinkamai rūpinamasi. Juos pašalinti galima profesionalios burnos higienos metu. Neatlikus laiku – pirmiausia dantenos pradeda kraujuoti, o galiausiai ir atsiranda rimtesnės problemos.
  •         Taip pat prie kraujavimo gali prisidėti ir tam tikrų vaistų vartojimas. Apie tai dažniausiai būna nurodyta informaciniame lapelyje.
  •         Taip pat ir per stiprus dantukų valymas gali sukelti kraujavimą. Ypač tokiu atveju ir tiems, kurie turi labai jautrius dantis. Rinkitės šepetuką, kuris yra su švelnesniais šereliais ir valykite ramiais, sukamaisiais judesiais.
  •         Būsimos mamos dažniausiai skundžiasi dantenų kraujavimu. Nepergyvenkite – tai atsiranda dėl hormonų disbalanso.

Svarbiausia, kad galima gana sėkmingai išspręsti bet kurią iš minėtų priežasčių. Šiuo atveju svarbiausia yra rasti tas priežastis ir geriausia tai daryti yra tariantis su specialistu.

Dantenų kraujavimo „gydymo“ būdai

Gydymas prasideda nuo problemos radimo. Kai ji yra aiški – problemos šalinimas tikrai bus sėkmingas.

Labiausiai pasiteisinantys metodai pateikiami apačioje.

  •         Jeigu nežinote, kokia yra kraujavimo priežastis, tačiau šiuo metu gana intensyviai bėga kraujas – tokiu atveju siūlome jį bandyti stabdyti su vatos tamponėliu ir kuo greičiau kreiptis į specialistą.

  •         Dantis valykite su dantų šepetuku, kurio šereliai nėra labai kieti.
  •         Žinoma, svarbu reguliariai lankytis pas odontologą. Bent jau kartą per pusę metų – apžiūrai ir kas kelis mėnesius – profesionaliai burnos higienai. Tokiu atveju pavyks išvengti burnos ertmės problemų.
  •         Dantis siūloma valyti su ultragarsiniu šepetėliu, kuris sėkmingai pašalina net ir dantis bedengiančias kietąsias apnašas.
  •         Rinkitės tinkamą dantų pastą.
  •         Svarbu sveikai maitintis ir išgerti reikalingą paros vandens normą.

O kokius metodus tinkamai burnos ertmė priežiūrai taikote Jūs?