Breketų rūšys - UAB Extradent
16216
post-template-default,single,single-post,postid-16216,single-format-standard,vcwb,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

Breketų rūšys

Metaliniai breketai – šiuo metu dažniausiai naudojami metaliniai breketai, kurie pagaminti iš labai kokybiškų lydinių, yra tvirti ir atsparūs lūžimui ar skilimui. Jų kaina santykinai mažesnė nei kitų rūšių, jie mažiau estetiški. Ne visi metaliniai breketai vienodi, skirtingos breketų sistemos skiriasi forma, fiksavimo mechanizmais, ortodontinių vielų tvirtinimu, patogumu. Gali būti paprasti metaliniai arba paauksuoti metaliniai breketai.

breketu_rusys

Beligatūriniai breketai – sparčiai populiarėja naujos kartos beligatūriniai breketai (pvz. DAMON), kurie turi nemažai pranašumų, lyginant su kitomis breketų sistemomis: jie estetiškesni, rečiau reikia lankytis pas gydytoją-ortodontą palaikomajam gydymui, taip pat rečiau reikia šalinti dantis tam, kad būtų ištiesintas dantų lankas. Be to, gydymas beligatūriniais breketais trunka trumpiau, tačiau jie brangesni už įprastinius metalinius breketus. Beligatūriniai breketai gali būti metaliniai, pusiau metaliniai-keramikiniai, safyriniai su metaliniu užraktu.

Keramikiniai breketai – vis dažniau naudojami keraminiai breketai, kurių spalva mažai skiriasi nuo danties ir todėl jie mažiau pastebimi. Keraminius breketus galima dėti ant visų dantų arba tik ant labiau matomų – priekinių dantų. Šie breketai estetiški, tačiau jų kaina santykinai didesnė ir gydymas keliais mėnesiais ilgesnis, lyginant su metaliniais breketais. Keramikiniai breketai yra mažiau atsparūs lūžimui ar skilimui nei metaliniai breketai. Sulūžęs ar įskilęs keramikinis breketas turi būti pakeičiamas nauju breketu.

Safyriniai (stikliniai, skaidrūs) breketai – tai estetiniai breketai, gaminami iš dirbtinai išauginto safyro. Tai skaidrūs dantų breketai, kurie atspindi natūralią dantų spalvą, todėl yra praktiškai nepastebimi, tačiau gydymas šiais breketais užtrunka šiek tiek ilgiau nei metaliniais breketais ir juos sudėtingiau nuimti.

Liežuviniai breketai – metaliniai breketai, kurie klijuojami iš vidinės dantų pusės, dėl to iš išorės yra nematomi ir atrodo labai estetiškai, tačiau gali sudirginti jautrią liežuvio gleivinę, juos sudėtingiau išvalyti