
Bedančio žandikaulio atstatymas
Pacientai netekę visų dantų viršutiniame arba apatiniame žandikaulyje, apie dantų implantavimo procedūrą dažniausiai net nesvarsto, baimindamiesi sudėtingos, ilgos bei itin brangiai kainuojančios procedūros. Šios ir panašios išankstinės nuostatos, neretai suklaidina pacientus. Apie galimybes atkurti visus prarastus dantis teiraujamės ilgametę patirtį šioje srityje turinčio gydytojo odontologo burnos chirurgo Gražvydo Omercos.
Kokie galimi gydymo metodai netekus daugumos ar visų dantų?
Šiuo atveju galimi du sprendimo būdai: senasis metodas – išimama plastmasinė dantų plokštelė arba šiuolaikinis – dantų implantai. Tiek vienu, tiek kitu atveju su naujais dantimis bus galima atlikti visas pagrindines dantų funkcijas, tačiau komfortas nepalyginamas. Pacientai turintys dantų implantus, atrodo ir jaučiasi lyg su savais dantimis. Jų nereikia išsiimti, norint išvalyti, nereikia nuolat mąstyti kokį maistą gali sukramtyti, o svarbiausia jie nenukris ir neiškris, kaip tai nutinka dėvint plokštelę. Taip pat svarbu paminėti, kad nėra pykinimo jausmo, o valgant – pilnai juntamas maisto skonis.
Ar kainos skirtumas tarp dantų implantų ir plokštelės ženklus?
Prarastų dantų atstatymas implantais yra brangesnis sprendimas, nei paprasta plokštelė. Tačiau ne toks brangus, kaip manoma. Dauguma pacientų yra įsitikinę, kad implantų reikės tiek, kiek buvo prarasta dantų. Tačiau, daugeliu atveju visus viename žandikaulyje prarastus dantis galima atkurti įsriegiant vos 4, 6 arba 8 implantus, ant kurių pritvirtinamas protezas su 12 arba 14 nepriekaištingai atrodančių dantų.
Kiek laiko trunka visa bedančio žandikaulio atstatymo procedūra?
Daugeliu atvejų pilna žandikaulio rekonstrukcija trunka nuo 3 iki 6 mėnesių. Pirmojo vizito metu, dažniausiai atliekama visa chirurginė dalis: esant poreikiui, pašalinami netinkami gydyti dantys, įsriegiamas reikiamas skaičius implantų, atliekama kaulo priauginimo procedūra , uždedama gijimo galvutė. Po savaitės, jei pacientas pageidauja, pritvirtinamas laikinas protezas, kuris atrodo ir tarnauja lyg nuosavi dantys. Po 2 – 3 mėnesių, prigijus įsriegtiems implantams pradedamas protezavimo procesas, kurio metu pacientui pagaminami ir pritvirtinami itin natūraliai atrodantys bei tvirti nuolatiniai dantys.
Ar po šios procedūros pacientas iškart gali grįžti prie įprastinės veiklos?
Po implantacijos, dažniausiai pacientas nejunta diskomforto ir bemat gali grįžti prie įprastinės veiklos. Sudėtingesniais atvejais, kelias dienas gali būti juntamas maudimas ar matomas patinimas. Visais atvejais po implantacijos pacientui yra skiriami vaistai, kurie malšina galimus nemalonius pojūčius. Tačiau dauguma pacientų šių pojūčių nejaučia, tad ir skausmą mažinančių vaistų neprireikia.
Kokio amžiaus pacientams gali būti atliekama bedančio žandikaulio atstatymo procedūra
Ši procedūra, gali būti atliekama vyresniems nei 18 metų pacientams, kurių žandikaulis yra pilnai susiformavęs. Visais atvejais, procedūros sėkmė priklauso ne nuo paciento amžiaus, o nuo jo sveikatos būklės bei gydytojo kompetencijos. Vyriausias pacientas, kurį teko gydyti buvo 92-jų metų. Todėl amžius – tikrai ne kliūtis džiaugtis gražia šypsena bei nauja gyvenimo kokybe.
Ar tai – ilgai trunkanti, sudėtinga ir skausminga procedūra?
Dantų implantacija – saugus, minimaliai invazyvus ir neskausmingas prarastų dantų atstatymo būdas. Šiandien dažna implantacija trunka ne ilgiau 20-30 minučių, o po procedūros pacientai iškart gali grįžti prie įprastinės kasdienės veiklos.
Kiekvienas gydymo atvejis individualus. Ar šis gydymo metodas tinkamiausias Jums, galima atsakyti tik konsultacijos metu, įvertinus burnos ertmės būklę, poreikius bei galimybes.