Asmens burnos higiena - UAB Extradent
16214
post-template-default,single,single-post,postid-16214,single-format-standard,vcwb,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

Asmens burnos higiena

Kasdieninė burnos ertmės priežiūra, atliekama kiekvieno žmogaus, naudojantis asmeninėmis higienos priemonėmis. Labai svarbu vaikus nuo mažens mokyti tinkamos asmens burnos higienos, ugdyti ir diegti įpročius ir įgūdžius. Didelę įtaką turi tėvai, tinkamas jų pavyzdys. Stomatologas ar higienistas gali tik patarti, paskatinti.

Pagrindinis asmens burnos higienos metodas – dantų valymas dantų šepetėliu du kartus per dieną, pašalinant apnašą, maisto likučius ir sustabdyti jų žalingą poveikį burnos ertmės audiniams.

Kiti metodai: tarpdančių valymas higieniniu siūlu, liežuvio valymas, skalavimas tam skirtais tirpalais, burnos ertmės irigacija specialiaisiais aparatais (vandens srove).

Asmens burnos higienos priemonės: dantų šepetėliai, higieniniai dantų siūlai (flosai), krapštukai, dantenų stimuliatoriai, burnos ertmės irigatoriai, dantų pastos, skalavimo skysčiai.

Gerai valant burną, veiksmingesnės kitos profilaktikos priemonės (profesionalioji higiena, fluoridų vartojimas), gerėja emalio mineralizacija ir brendimas, dantenų medžiagų apykaita.

Daug periodonto ligų ir jų komplikacijų, iš kurių skaudžiausia – dantų netekimas, galima išvengti gerai prižiūrint burnos ertmę.

Pagrindiniai etiologiniai veiksniai yra vietiniai, juos lengva valdyti – tai dantų apnašos ir akmenys. Dėl šių veiksnių prasideda dantenų uždegiminis procesas, sukeliantis periodontitą, o vėliau išraunami dantys.

Periodonto ligos pradedamos gydyti, kai atsiranda liga. Tačiau profilaktikos priemonės taikomos sveikam organizmui siekiant išsaugoti sveikatą. Pagrindinis jų tikslas turėtų būti išvengti periodonto ligų ir taip išsaugoti dantis.

Neleisti susidaryti apnašoms yra geriausias būdas šį tikslą įgyvendinti.

Taigi pagrindinis periodonto ligų etiologinis veiksnys yra dantų apnašos ir akmenys, kurie priauga prie danties paviršiaus. Juos pašalinti galima tik mechaniniu būdu.

Dažniausia akmenys atsiranda paauglystėje, jų ilgainiui daugėja. Dantų valymas šepetėliais, tarpdantiniais siūlais yra asmens higienos priemonės. Higienos priemonės trukdo kauptis apnašoms.

Periodontologinėje chirurgijoje apnašų kontrolė taip pat yra labai svarbi. Jei ligonis blogai prižiūri burnos ertmę, visos chirurginės procedūros neefektyvios. Prieš pradedant gydyti periodonto ligas, pirmiausia odontologas ar higienistas turi atlikti burnos ertmės higieną. Periodontologiniais instrumentais pašalinami visi akmenys ir apnašos, nulyginamas vainiko ir šaknies paviršius, atliekamos lopo operacijos, kaulo korekcijos.

Kietiems ir dideliems akmenims nuo dantų nuimti naudojamas ultragarsinis skaldiklis. Juo greitais vibraciniais judesiais nuvalomi akmenys, nesunkiai pašalinamos kavos, arbatos ir nikotino apnašos. Ultragarsinis skaldiklis dirba 25000–50000 ciklų/s, yra labai mažos amplitudės. Vibraciniais judesiais skaldomi akmenys, o vanduo, kuris teka suspausto oro srove, aušina, todėl procedūra neskausminga.

„AIR–FLOW“ – vienas iš naujausių dantų apnašų šalinimo metodų. Tai puikus ir neskausmingas būdas nuvalyti nikotino, kavos ar arbatos apnašas, pašviesinti dantis. „AIR–FLOW“ greičiau ir efektyviau šalina dantų apnašą lyginant su įprastomis dantų poliravimo priemonėmis. Jis labai veiksmingas net ir sunkiai prieinamose vietose. Stipri oro, vandens bei sodos miltelių srovė, nukreipta statmenai dantų paviršiui greitai ir be skausmo nuvalo susikaupusias apnašas.

Po „AIR–FLOW“ procedūros būsite maloniai nustebinti natūralia šypsena, komforto bei švaros pojūčiu burnoje.

Tik burnos higienistas gali efektyviai pašalinti apnašas ir akmenis.