Dantų implantai - UAB Extradent
16220
single,single-post,postid-16220,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

Dantų implantai

Dantų implantai padeda atstatyti prarastus dantis nešlifuojant ir neapkraunant kaimyninių dantų.

Dantų implantai gali būti naudojami vieno arba kelių dantų atstatymui. Tokiu būdu galima pagelbėti net tais atvejais, kai prarasta daugelis ar net visi dantys. Dantų implantacija – vienas iš pažangiausių gydymo būdų, šiai dienai apie 97% implantų prigyja ir sėkmingai tarnauja. Pirmasis implantas pasaulyje buvo implantuotas apatiniame žandikaulyje 1965 prof. Branemark (Švedija). Taigi, tai nėra naujovė, o laiko patikrintas dantų atstatymo būdas, sparčiai populiarėjantis ir Lietuvoje.

dantŲ_implantai

Dantis susideda iš vainiko (danties dalis virš dantenų) ir šaknies (nematoma danties dalis po dantenomis). Šaknis yra žandikaulio kaule, ji laiko dantį savo vietoje. Yra daug būdų atstatyti danties vainiką, tačiau tik implantavimas gali pilnai atstatyti dantį – tiek šaknį, tiek vainiką. Dantų implantai atrodo, tarnauja, suteikia komfortą kaip ir natūralūs dantys.

Danties implantas yra titaninis arba porcelianinis sraigtas, kuris netekus danties pakeičia šaknį. Implantas įsriegiamas į viršutinio arba apatinio žandikaulio kaulą ir tarnauja kaip atrama danties atstatymui. Prigijus implantui kaule, protezuojama – padaromas danties vainikėlis, tiltas arba fiksuojamas protezas.

Graži šypsena šiandien tapo geros sveikatos, sėkmės ir išsilavinimo sinonimu. Deja, dažniausiai graži šypsena suprantama kaip priekiniai dantys – tie, kurie matosi. Neretai trūkstamas krūminis dantis nekelia susirūpinimo, nes jo nesimato. Tačiau būtent krūminiams dantims tenka pagrindinis kramtymo krūvis, nuo jų priklauso sukandimo aukštis, apatinio žandikaulio sąnario būklė, gretimų dantų padėtis.

Kai trūksta kelių krūminių dantų, keičiasi veido struktūra. Trūkstami dantys įtakoja ne tik estetiką, bet bendrą sveikatos būklę, gyvenimo kokybę.

Kai pašalinamas dantis, pradeda tirpti žandikaulio kaulas, o šalia esantys dantys pradeda slinkti į defekto pusę. Kaip pavyzdys galėtų būti knygų lentyna, pilnai pripildyta knygų. Išėmus knygą, kitos knygos suvirs į atsiradusią tuščią vietą. Prarasto danties atstatymas implantu apsaugos gretimus dantis nuo slinkimo, žandikaulio kaulą nuo tirpimo.

Priekinių dantų srityje galima rinktis estetinį implantavimą. Estetinio implanto vainikinės dalies dalys pagamintos iš porceliano, tad galima išgauti idealią estetiką.