Dantų balinimas - UAB Extradent
16218
single,single-post,postid-16218,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-9.2,wpb-js-composer js-comp-ver-4.11.2.1,vc_responsive
 

Dantų balinimas

Jeigu nusprendėte pašviesinti dantų spalvą, jums prireiks dantų balinimo procedūros. Prieš pradedant dantų balinimą, rekomenduojama atlikti profesionalią burnos higieną: Pašalinti kietąsias ir minkštąsias dantų apnašas, gerai nuvalyti ir nupoliruoti emalio paviršių.

dantŲ_balinimas

Dantis galima balinti tiek klinikoje, tiek namuose.

Balinimas klinikoje. Tai profesionalus gyvų dantų balinimas, kai produktai, kurių sudėtyje yra balinamosios medžiagos vandenilio peroksido, aplikuojami ant dantų paviršiaus ir aktyvuojami lazeriu ar balinimo lempos šviesa. Taip pasiekiamas greičiausias rezultatas. Kelias dienas po procedūros dantys gali būti jautresni. Parą po profesionalaus balinimo negalima vartoti produktų su maistiniais dažikliais.

Balinimas namuose. Norint dantis balinti namuose, padaromi dantų lankų alginatiniai atspaudai: pagal juos dantų technikas pagamina individualias kapas dantims balinti. Į kiekvieną balinimo kapą reikia įšvirkšti balinamojo gelio ir užsidėti jas ant dantų nakčiai 5-6 valandom arba nešioti dieną nurodytą laiką. Balinimo metu negalima vartoti maisto bei skysčių, galinčių keisti dantų spalvą, nerūkyti. Po balinimo kurį laiką dantys gali būti jautresni.

Negyvų dantų balinimas. Prieš pradedant endodontiškai gydytų dantų balinimą, būtina įvertinti kanalo užpildo kokybę. Jeigu endodontinis gydymas kelia abejonių, patariama šaknies kanalus pegydyti ir užpildyti gutaperča ir kanalo cementu, kad būtų garantuotas kanalo sandarumas. Tada endodontinė ertmė pripildoma specialios vidinio balinimo medžiagos ir užsandarinama laikinu užpildu. Balinamoji medžiaga keičiama kas vieną – tris dienas, kol bus pasiektas norimas rezultatas.

Dantų balinimas – tai viena iš labiausiai paplitusių kosmetinio dantų gydymo procedūrų. Dantų balinimas – paprasčiausias būdas kiekvienam žmogui pasigražinti savo šypseną.

Pasaulyje dantų balinimas tai nėra nauja procedūra. Vandenilio peroksidas balinti dantims pradėtas naudoti jau daugiau kaip prieš šimtą metų. Moksliškai dantų balinimas vandenilio peroksidu pirmą kartą buvo pasiūlytas JAV odontologo Westlake 1895 „American Journal of Dental Science“.

Išbandyta daugybė įvairių medžiagų dantų balinimui, bet ligi šiol neatrasta nieko geriau už „seną gerą” vandenilio peroksidą arba karbamido peroksidą (silpna vandenilio peroksido forma). Visiems šiuolaikiniams balinimo būdams iš esmės naudojama ta pati cheminė medžiaga, tik skirtingų atmainų ir stiprumo. Daugelis tyrimų, atliktų įvairiose šalyse, patvirtina, kad sveikų dantų balinimas vandenilio peroksidu yra saugus, nepakeičia danties ir aplinkinių audinių struktūros. Nors yra daug mitų apie dantų balinimo kenksmingumą, jie neatitinka tiesos, net atvirkščiai – tai saugiausia kosmetinės odontologijos procedūra. Be abejo, dantų balinimas turi būti atliekamas laikantis nurodytų taisyklių ir sąlygų, prieš tai būtinai turi apžiūrėti nusimanantis odontologas. Šiai dienai 92% JAV pacientų balinasi dantis.

Dantų balinimas kapomis – pacientui padaromos spec. formelės (kapos) ir specialia medžiaga pats žmogus, apmokytas gydytojo, atlieka balinimą namuose 8-12 naktų. Dantų balinimo gelis įšvirškiamas į kapą, uždedama ant dantų. Aktyvus komponentas – karbamido peroksidas skyla, deguonis patenka į emalį ir skaido spalvotus junginius. Danties struktūra nesikeičia, tik šviesėja. Plombos, protezuoti dantys nebąla.

Yra ir kitokių dantų balinimo būdų – spec. juostelės, lakai, balinančios pastos ir pan., bet tai mažiau efektyvūs būdai. Balinančios dantų pastos nuvalo apnašą nuo danties paviršiaus, tačiau chemiškai nebalina. Taigi tiek balinančios pastos, tiek profesionalus nuvalymas gali pašalinti spalvotą apnašą nuo dantų ir dėl to jie gali pašviesėti, tačiau tai nėra dantų balinimas. Norint danties atspalvio pokyčio, reikia balinti chemiškai.

Paprastai peroksidas efektyviai pašviesina dantis, tačiau stebuklingų balinimo būdų, kurie visiems užgarantuotų sniego baltumo dantis, nėra. Dantų balinimo efektas visada būna individualus. Tai priklauso nuo danties struktūros, emalio storio, pigmento rūšies. Pasitaiko atvejų, kai dantis balinimui pasiduoda sunkiai.

Negalima balinti dantų su nusidėvėjusiu emaliu, esant dantenų uždegimui, periodontitui. Šią procedūrą rekomenduojama atidėti nėščiosioms, maitinančioms moterims, asmenims iki 18 metų. Reikia žinoti, kad plombos, vainikėliai nebala, tad po balinimo gali tekti keisti arba koreguoti.

Pradėti reikėtų nuo apnašų valymo. Šios procedūros metu nuo danties paviršiaus pašalinama kavos, arbatos, rūkalų ir dažančio maisto apnašas. Mūsų klinikoje apnašas nuvalomas ultragarsiniu instrumentu. Po to dantys  nupurškiami sodos aparatu. Kartais to pakanka. Tačiau su amžiumi dantų spalva tamsėja.  Dantys gali būti tamsūs nuo pat jų išdygimo, pakeisti spalvą po šaknų kanalų gydymo ar traumos. Tada vien apnašų valymo nepakanka. Štai čia ir padeda dantų balinimo sistemos.